Po dlhom upravovaní termínov a dĺžky pobytu, sme sa dohodli na odchode v sobotu ráno a na návrate v stredu.

undefined

Prvý deň

480km

Obligátne štart z OMV pri Auparku o 7.00 odchod. Nikto skoro nemeškal, takže sme vyrazili včas, zastávka v búdke pred hranicami, kde sme zakúpili diaľničné známky a prášili po diaľnici smer Graz. Tesne za Grazom sme zliezli z diaľnice.

undefined

Z diaľnice sme zišli smerom na Lannach, prešli sme cez Soboth po parádnej ceste, kde sme si dali obed pri tejto reštaurácií. Ako sme sme sedeli a obedovali, lietali okolo nás samé motorky. Je to asi vychytené miesto pre motorkárov. Cesta viedla okolo známeho jazera Faaker see, kde býva veľký zraz motorkárov. Obehli sme si ho dookola, stálo to za to, jazero je nádherné, tyrkysová voda. Po 83ke sme prešli do Slovinska do Kranjskej gory. Ubytovanie sme našli asi 2km od centra v penzione hneď pri ceste. Večer sme sa boli prejsť po centre Kranjskej gory. Mestečko je horské, s klasickou alpskou architektúrou s množstvom kaviarničiek. 

undefined

Druhý deň

ráno sme sa rozdelili, Maroško na svojej novej motorke šiel s Riškom cez taliansko a Predil pass. My s Miloškom sme prešli smerom na Vršič pass, kde hneď v Kranjskej gore zastavili pri rieke Pišnica a jazere jasná, kde je preslávený Kozorog (Kozorožec). Voda v každej rieke v Slovinsku je priezračná a tu pribudol bonus, odraz hôr na hladine jazera. Vršič je super horský prechod, prvá časť je v zákrutách vydlaždená mačacími hlavami, takže sa nemôžeš moc vyblázniť. Prechod ponúka úžasné scenérie, výhľady na strmé skaly. 

undefined

Za Vršičom je odbočka na prameň Soče. Tak sme tam zbehli. Cesta končí pri malom penzione s bufetom, kde je maly drevený mostík cez riaku Soča. Rieka mala studenú vodu a funngovala ako dokanalá klimatizácia. Bola tu tabuľka, že 15min k Izmiru Soče. Prišiel ale autobus plný Maďarských turistov, tak sme si to rozmysleli a pokračovali ďaľej na Mangart s malou dušičkou, že kde sa dotaneme tento rok.

undefined

 Magart je úžasný. Dole bola tabula, že zákaz vjazdu, ale nik si z toho nerobil veľkú hlavu. Vybrali sme sa teda na vrchol. Prešli sme tri tunely a dostali sa až za tunel, ktorý bol minulý rok zasnežený. Tesne pred vrchom sme stretli chlapcov, ktorí šli smerom dole. Boli sme dohodnutí, že sa stretneme v reštaurácií pri kempe, kde sme chodili minulý rok. Prešli pár serpentín a došli na miesto, kde bolo veľa motorkárov a cesta zasnežená. Tak sme sa poguľovali, pofotili. Uvaril som v koťogó legendárnu kávu. 

undefined

kávička na Mangarte:

undefined

V reštike v Boveci nás už čakali Maroško s Riškom. Dali sme si ľahký obed a pokračovali smerom do Umagu k moru. Po ceste sme sa zastavili na káve v meste Kanál. Kaviareň je nad riekou pri moste. 

undefined

V Umagu sme mali trocha problem najsť ubytovanie. Zastavili sme sa pri jednej vilke priamo pri mori. Keď sme povedali, že potrebujeme ubýtko pre piatich, povedali nám, že nemajú. Ale nakoniec nám jedna pani vedľa reštaurácie vybavila dva apartmány, ale každý iným smerom od reštaurácie. Paradoxne jeden bol v tej vilke, kde sme sa pýtali ;o) Kľúče sme si vyzdvihli v meste. Večer sme strávili v centre umagu a chceli sme sa späť odviesť vláčikom Umagáčikom, ako ho Miloško nazval ;o) O pol noci sme na promenáde jedli palacinky. ;o)

undefined

 Tretí deň - okolo Istrie

 170km 

Ráno bolo ťažké, ale vyrazili sme smer Rovinj po pobreží. Miloško sa stratil a strelil to po dialnici do Pully ku koleoseu. Bolo veľmi teplo tak sa rozhodol nás počkať priamo v Rabaci, kde sme chceli prenocovať. My sme stáli všade. Limski fjord. Všade tu piekli prasatá pri ceste, dostali sme na to veľkú chuť. V Rovinji nás pustili priamo do centra, keďže sme boli na motorkách. Prešli sme sa len k centru a rozhodli sa pokračovať do Puly.

undefined 

O chvíľu sme boli v Pule a Miloško mal pravdu, bolo tu fakt teplo. Pofotili sme koloseum, napili sme sa a pokračovali smer Rabac.

 undefined

Trocha som omylom zabehol do Medulinu, myslel som si, že sa bude dať prejsť úplne po pobreží na sever. Dorazili sme do Rabacu tesne po 14. Výhoda bola, že Miloško šiel vpred a vybavil ubytko. Bývali sme kúsok od mora a reštiky, kde nás obsluhoval Vedran. Bol zlatí, mali sme všetko a hneď ;o) S Lenkou som prešiel celú promenádu, rabac je pekné mestečko, aj keď je na dosť strmom pobreží. Zaujala ma Teleferika. Bol to portál lanovky, ktorá viedla z baoxitovej bane v Labine nad mestom až dole k portálu pri mori, kde nakladali baoxit na lode.

 undefined

Bol to pekný deň, kúpali sme sa, opalovali, jedli, pili, letná dovolenka v pol dni ;o)

Štvrtý deň

280km